Sie
2013

Żywopłoty – charakterystyka

producent płyt tarasowych płyty tarasowe producent produkcja płyt na taras http://www.profitechnik.pl/narzedzia-reczne/akcesoria-samochodowe/

Zywoploty_charakterystyka.jpg

Jak sam nazwa wskazuje, jest to rodzaj płotu, który tworzą gęsto posadzone żywe rośliny. Żywopłoty stanowią nie tylko osłonę przed wścibskimi sąsiadami, ale także są bardzo ciekawą ozdobą zielonych ogrodów.

Dlatego często stosuje się tego typu rozwiązania wzdłuż tradycyjnej siatki płotu. Najpiękniej prezentują się krzewy i drzewa ozdobne.

Tworząc żywopłot, należy zastanowić się, czy chcemy uzyskać niski ozdobny płot, czy wysokie zielone mury. Dodatkową opcją jest zastosowanie roślin, które świetnie nadają się do formowania prostych odcięć, czy dekoracyjnych zaokrąglonych form.

Bardzo łatwym w pielęgnowaniu rozwiązaniem, jest zasadzenie blisko siebie Żywotnika, o odmianie szmaragdowej. Jednak typową rośliną, idealnie nadającą się na żywopłot, jest ligustr, bukszpan, berberys, grab ostrokrzew oraz cis.

Tworzą one gęste ściany, idealnie nadają się do równego przycinania, o długo zielonych liściach. W przypadku cisu mamy gwarancje zachowania zielonego płotu również zimą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *