Wrz
2013

Rola furtek i bram

pisanie-prac.waw.pl alba-plus

rola_furtek_i_bram.jpg

Nieodzownym elementem każdego domu, jest piękny ogród, który jest ogrodzony dookoła płotem. Jednak, żeby wejść na teren swojej działki, nie będziemy skakać przez ogrodzenie.

I tu pojawia się istotna zasadnicza rola montowania furtki, przez którą najzwyczajniej w świecie wejdziemy do naszego domu. Natomiast w sytuacji, w której posiadamy garaż, to do niego też trzeba się jakoś dostać, stąd istota instalowania bramy wjazdowej.

To, co widzimy na amerykańskich filmach, długie pasy trawników, bez frontowego ogrodzenia, a boczne granice działki wyznaczone są za pomocą niskich żywopłotów lub kwiatów, totalnie odbiega od naszej polskiej rzeczywistości. Furtka oraz brama są nieodłącznym elementem naszych domów.

Poza funkcją wejścia oraz wyjścia, stanowią dodatkowy element dekoracyjny całego płotu. Modeli jest tak wiele, że rzadko dochodzi do powielania ich w różnych domach.

Stanowią również element zabezpieczenia naszej posesji, przed wejściem na jej teren niepowołanych osób, również w tym celu stosuje się automatyczne mechanizmy zamykania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *