Gru
2013

Płot a ogrodzenie

www.annaaksamit.pl www.ogolne.dbać.com.pl Skórzewo mieszkania w szeregowcach Skórzewo Deweloper Skórzewo, domy i mieszkania w Skórzewie

plot_a_ogrodzenie.jpg

Płot wciąż pozostaje często wybieranym sposobem na ogrodzenie domu. W ten sposób zaznaczano granice działki już kilka wieków temu, choć w staropolszczyźnie funkcjonowało raczej określenie „grodź”, które najprawdopodobniej następnie przeszło w „ogrodzenie”.

Dziś mówimy o płotach raczej jako jednym z rodzajów ogrodzenia. Płot najczęściej składa się z szeregu drewnianych sztachet.

Jednak nie znajdują się one bezpośrednio w ziemi, a są przymocowane do przęseł i słupków. Te ostatnie najczęściej nie są już wykonane z drewna, a raczej z betonu lub żelaza.

Nowoczesna architektura doprowadziła do tego, że granica pomiędzy płotem a murem i innymi rodzajami ogrodzenia jest mocno zatarta. Przy nowych domach możemy obserwować połączenie drewnianych sztachet z elementami muru w różnych proporcjach.

W ten sposób powstają niepowtarzalne, pełne uroku kompozycje, które są ozdobą działki, a jednocześnie doskonale pełnią swoją ochronną funkcję. Ogrodzenia są zresztą często stawiane dopiero na końcu budowy, by możliwe było ich dopasowanie do całości obiektu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *