Cze
2017

Jak obniżyć koszty budowy

szeregowce rynek pierwotny Mosina http://jandach.pl/pl/domy-mieszkania-mosina Mieszkania i domy w programie MDM na sp warbud-beton.pl

Budując własny dom nigdy nie mamy wrażenia, że mamy za dużo pieniędzy. Niemal zawsze jest ich za mało, przez co na przykład jesteśmy zmuszeni rezygnować z pewnych rozwiązań, które pierwotnie były dla nas ważne. Wydatki potrafią piętrzyć się w naprawdę szybkim tempie i jest to realny problem.

Co więc można zrobić, aby nieco je ograniczyć? Sprawa bynajmniej nie jest łatwa ani oczywista, ponieważ czasami oszczędzanie na budowie domu może obrócić się przeciwko nam – niekoniecznie od razu, ale często nieuchronnie.

Taniej nie znaczy lepiej

Przykładowo wybierając tańsze i co za tym idzie niższej jakości materiały budowlane jesteśmy w stanie oszczędzić sporo i ten fakt sprawia, że jesteśmy zadowoleni. Jednak musimy pamiętać o tym, że po jakimś czasie może to skutkować na przykład problemami z prawidłową eksploatacją domu, a w skrajnych przypadkach może pojawić się nawet zagrożenie szybkiej degradacji obiektu mieszkalnego.

Dlatego pomysły na oszczędzanie trzeba dokładanie przemyśleć, aby „nie wylać dziecka z kąpielą”, ponosząc w dłuższej perspektywie znacznie wyższe koszty finansowe, o nerwach nie wspominając.

Wpływ technologii

Koszt budowy jest w niemałym stopniu zależny od technologii budownictwa, z której będziemy korzystać. W przypadku modelu tradycyjnego pole do oszczędności jest dość szerokie, ponieważ potrzebne nam będą materiały budowlane dostępne w różnych punktach sprzedaży i wytwarzane przez liczne grono producentów.

Porównując ceny jesteśmy zawsze w stanie znaleźć tańszą opcję, co biorąc pod uwagę zakup materiałów w większej ilości może przełożyć się na wymierną oszczędność. .