Wrz
2013

Charakterystyka ogrodzeń szklanych

Profitechnik

charakterystyka_ogrodzen_szklanych.jpg

Szkło jako materiał, z którego można wykonać ogrodzenie to dla wielu konsumentów informacja zaskakująca. Faktem jest, że nie istnieje póki co tradycja wykorzystywania szkła do takich celów, choć z pewnością ma ono ważne miejsce w budownictwie.

Ogrodzenie ze szkła sprawdza się dobrze jako osłona główna lub dodatkowa dla małych parceli. Jeśli jest odpowiednio wysokie, chroni przed wiatrem i tłumi hałasy.

Dzięki możliwemu przydymieniu może też skutecznie powstrzymywać ciekawskie spojrzenia sąsiadów. Do konstrukcji szklanych płotów używa się zwykle paneli łączonych za pomocą specjalnych słupków.

Słupek jest z reguły osadzony na murowanym fundamencie lub też bezpośrednio w gruncie po wcześniejszym oprawieniu w betonowe bloczki. Dla zabezpieczenia szkła i ogólnej solidności płyta jest zazwyczaj oparta na podkładkach z miękkiego drewna lub tworzywa sztucznego.

Krawędzie powinny być tak wypreparowane lub zabezpieczone, by zniwelować ryzyko skaleczenia. Niższe ogrodzenia sprawdzają się świetnie przy dzieleniu ogrodu na części lub ograniczaniu dostępu do basenu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *